Trzy drogi doskonałości…

Od 21-23.04.2023 mieliśmy przyjemność w kościele Św. Seweryna w Wiedniu współorganizować rekolekcje poprowadzone przez ks. Piotra Jarosiewicza. Jak w wielu opisach o nim –  „Człowiek wielu talentów, katecheta i rekolekcjonista zaangażowany w duszpasterstwo młodzieży. Ksiądz, który dla młodzieży nieustannie „coś” organizuje – wyjazdy, rekolekcje, spotkania, konkursy, bezalkoholowe bale. Prowadzi aktywnie kanał ewangelizacyjny na Tik-Toku, jest również autorem książek: „Siedem”, „Modlitwa + Post + Jałmużna” oraz „Jezus is cool”, a już niedługo zostanie wydana następna książka pod tytułem „Jestem”. Jest Dyrektorem Wydziału Młodzieży przy Kurii Diecezjalnej w Drohiczynie oraz Diecezjalnym Asystentem Katolickiego Stowarzyszenia Młodzieży Diecezji Drohiczyńskiej„.

Sam natomiast na temat swojej działalności na Tik Toku w wywiadzie dla Niedziela.pl powiedział:

„Tik-Toka można porównać do jednej sceny z Biblii: Mleko wam dałem, a nie pokarm stały, boście byli niemocni (1 Kor 3, 2). My, księża musimy być w tym wirtualnym świecie, musimy młodym dać najpierw to mleko, żeby wyciągać tych młodych – do spotkania, na Mszę, do spowiedzi. Ten pokarm stały jest dla nich na początek za trudny.”

…tak więc ks. Piotr przyjechał do nas z jasnym przekazem, że chce trafić do jak największej ilości młodych, którzy tak często się wahają lub odchodzą z kościoła.

Tematem przewodnim były „Trzy drogi doskonałości” według Św. Bonawentury. Był to bardzo intensywny pobyt dla ks. Piotra, już w dniu przylotu zwiedził Katedrę Św. Szczepana oraz Polskie Sanktuarium Narodowe: kościół Św. Józefa  na Kahlenbergu. Drugi dzień rozpoczął od odwiedzenia i modlitwy w Sanktuarium Matki Bożej Matki Austrii w Mariazell, natomiast zaraz po powrocie do Wiednia odbyła się pierwsza Msza św. z nauką rekolekcyjną. Trzeci dzień to spotkanie z polonijną młodzieżą oraz Msza św. z drugą nauką, zaraz po niej wieczór Uwielbienia przy akompaniamencie polonijnego zespołu Przystań. Ostatni dzień to wygłoszona homilia dla dzieci i dorosłych o 11:30, a po niej dołączenie do pielgrzymów i Msza św. z trzecią nauką w Grocie Matki Bożej w Maria Gugging.

Serdeczne podziękowania dla wszystkich, którzy przyczynili się do organizacji rekolekcji, a szczególne podziękowania należą się księdzu Piotrowi Jarosiewiczowi za przyjęcie zaproszenia, za poświęcony czas, za uśmiech, łzy oraz książki (400 sztuk książki pt. „Siedem”) podarowane uczestnikom rekolekcji. Z wielką uwagą wsłuchiwaliśmy się w to wszystko, co Pan Bóg chciał nam powiedzieć poprzez Twoje usta. Dziękujemy z całego serca za wygłoszone do nas Słowo Boże, za dary Ducha Świętego, które poprzez Twoją posługę rekolekcyjną stały się naszym udziałem i pozwoliły każdemu z nas zastanowić się nad swoim życiem.

Zapraszamy do odsłuchania nagrań:

1. Nauka ks. Piotr Jarosiewicz 21.04.2023

2. Nauka ks. Piotr Jarosiewicza; ewangelię czyta ks. Maciej Cepielik CM 22.04.2023

3. Nauka ks. Piotr Jarosiewicz 23.04.2023

Homilia dla dzieci i dorosłych ks. Piotr Jarosiewicz; ewangelię czyta ks. Łukasz Walaszek „Powołani przez Serce” 23.04.2023

Spotkanie z młodzieżą Polonii Austriackiej 22.04.2023

Uwielbienie ks. Piotr Jarosiewicz oraz zespół „Przystań”  22.04.2023

Konferencja ks. Piotra Jarosiewicza wygłoszona podczas pieszej pielgrzymki do Maria Gugging

 

https://radiodroga.net/

https://www.facebook.com/PolacyuSeweryna

https://www.facebook.com/PrzystanWieden

Przytul się do Serca Jezusa